Jak by tu Was, najmilsi czytelnicy, przekonać, że książka jest śmieszna? Zacytować, opisać jak ja sam się śmiałem, przytoczyć inne recenzje? Z drugiej strony wiem, jak was zachęcić do przeczytania: książka (a może nawet książeczka) jest mała (79 stron, mały format, duży druk, krótkie rozdziały---a co za tym idzie dużo niewykorzystanej powierzchni ostatnich stron rozdziałów). A na domiar złego jest kontrowersyjna, chociaż może w trochę inny sposób niż popularne kontrowersyjne książki, które czasem widuje się w tym dziale (mam tu na mysli American Psycho czy 50 Twarzy Greya).
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Przybij piątek z książką. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Przybij piątek z książką. Pokaż wszystkie posty
piątek, 25 stycznia 2013
piątek, 18 stycznia 2013
Nowe Oblicze Greya (E.L. James)
Kończąc trzecią część trylogii udało mi się odkryć za co tak naprawdę kobiety na całym świecie pokochały tą serię.
I wcale nie chodzi o seks.
piątek, 11 stycznia 2013
Lustrzane odbicie (Audrey Niffengger) + KONKURS
"Elspeth miała wrażenie, że znalazła się na progu przełomu. Od jakiegoś czasu bardzo poważnie zastanawiała się nad straszeniem. Istnieje pewna równowaga między jego estetyczną i praktyczną stroną."
Autorka "Zaklętych w czasie" tym razem o śmierci, strachu, miłości i życiu.
piątek, 4 stycznia 2013
American psycho (Bret Easton Ellis)
"To są szczyty twórczej wolności intelektualnej. Ta książka jest nawet w naszych czasach, które zniosły tyle jaskrawych rzeczy, tak rażąca, że nawet stary Kałużyński dawno nie czytał czegoś podobnego. Największy skandal wydawniczy ostatniego dziesięciolecia w Stanach Zjednoczonych"
Zygmunt Kałużyński "Wprost"
piątek, 28 grudnia 2012
Zaklęci w czasie (Audrey Niffenegger)
Czy można liczyć na normalność człowiek, który jest niewolnikiem własnego ciała, a przede wszystkim nagłych podróży w czasie?
piątek, 21 grudnia 2012
2012 apokalipsa (Lawrence E. Joseph)
Z okazji dzisiejszego "końca świata" przedstawiam książkę pod tytułem "2012 apokalipsa".
Już malutkimi krokami możemy uważać rok 2012 za zamknięty więc i książkę można by uznać za nieważną.
Jednak czy aby na pewno?
piątek, 14 grudnia 2012
Sekretny język kwiatów (Vanessa Diffenbaugh)
"Zakochałam się w tej książce od pierwszej strony.
Odnalazłam w niej siebie i swoją miłość do kwiatów"
Katarzyna Zielińska
piątek, 7 grudnia 2012
Drugie zabicie psa (Marek Hłasko)
Dziś jeden z czytelników ukrywający się pod pseudonimem Dawid Motke przedstawia dzieło Marka Hłaski "Drugie zabicie psa".
Serdecznie zapraszam do zapoznania się z recenzją.
piątek, 30 listopada 2012
Zamykamy, ale ładne mogą zostać dłużej (Marzena Matuszak)
Jak odnaleźć się w plątaninie znaków? Jak nie zgubić się w świecie wiecznych transmisji? Czy to, czego dotykamy, jest realne, a jeśli nie, to dlaczego tak boli?
czwartek, 8 listopada 2012
Ciemniejsza strona Greya - E L James
Druga część trylogii autorstwa E L James.
Wydawca obiecał książkę romantyczną, zabawną, głęboko poruszającą i całkowicie uzależniającą.
A co dostali czytelnicy?
czwartek, 26 lipca 2012
Na fejsie z moim synem (Janusz Leon Wiśniewski)
Mogłabym powiedzieć „Nie polecam. Dowidzenia”, ale kultura i głos pani nauczycielki w mojej głowie nakazuje mi rozwinąć myśl i uzasadnić odpowiedź. Książka jest tak bardzo napompowana tanim patosem, że aż mdli. Pseudofilozoficzne rozmyślania oparte na biografiach poetów i pisarzy ranią mnie – wierną fankę całego dotychczasowego dorobku literackiego pana Janusza Wiśniewskiego. Tak jak matka z piekła mówi do swojego syna tak ja mówię do pana Wiśniewskiego „Panie Januszu, jestem rozczarowana…”. Rozczarowana aż przykro o tym pisać.
piątek, 29 czerwca 2012
Blogowe dbajki (dbajki.pl)
Zbiór najpiękniejszych blogowych dbajek wybranych w konkursie dla blogerów organizowanym przez Onet w partnerstwie z wydawnictwem dbajki.pl
wtorek, 5 czerwca 2012
Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi z mojej okolicy (dbajki.pl)
Wsłuchajmy się w opowieść o niezwykłych stworzeniach zaludniających dziecięcą wyobraźnię. Na pozór oderwane od rzeczywistości, otwierają przed nami zaskakująco realny świat dziecięcych potrzeb i marzeń, a także strachów, lęków i problemów.
Każda z tych historii może być pretekstem do rozmów z dzieckiem o tym, co ono czuje, o czym myśli, czego pragnie i czego się boi; może też stać punktem wyjścia do wspólnego tworzenia własnych fantastycznych opowieści i zadziwiających obrazów.
Subskrybuj:
Posty (Atom)









